07 بهمن 1400 ساعت 16:44

 

 

پل بازارک :

پل بازارک در محله بازار رباط کریم واقع و بر روی رودخانه سیاب احداث شده است . پل در امتداد شرقی به غربی ساخته شده و دارای سه دهانه می باشد . اصلی ترین مصالح بکار رفته  در پل شامل : سنگ , آجر , گچ , شفته آهک و ساروج.

درخت کهنسال وجه آباد :

درخت چنار کهنسال روستای وجه آباد علاوه بر قدمت زیاد در قسمت پایین قطری بیش از ۱۰ متر دارد . متاسافانه به دلیل بی توجهی طی سال های گذشته قسمت های بسیاری از شاخه و تنه آن شکسته و از بین رفته است .

تپه ده حسن :

 

بیشترین آثار معماری تپه دو حسن مربوط به دوران تاریخی و اسلامیاست . در حال حاظر بقایای یک قلعه و دژی مشاهده می شود که با مصالح خشت و چینهساخته شده است . از دیگر آثار مکشوفه تپه می توان به سفالینه های لعاب دار و بدونلعاب اشاره کرد .

پل سنگی(لطف علی خان) :

این پل برای عبور و مرور کاروان ها بر روی رودخانه سیاه آب احداث گردیده و تنها پل باقی مانده در جنوب غربی استان تهران محسوب می شود.این پل برای عبور و مرور کاروانیان این مسیر ساخته شده بود.

 

کاروانسرای فتحعلیشاهی داخل شهر (بافت قدیم ): کاروانسرای مذکور در سال ۱۲۴۵ هجری قمری در زمان پادشاهی فتحعلی شاه قاجار بنا شده و در کیلومتر ۳۷ جاده تهران ساوه قرار گرفته است ، این بنا با مصالح ساختمانی شامل: آجر، گچ ، خاک و ملات محلی ساخته شده است. سقف این بنا مسطح می باشد و نمای ورودی آن به شکل طاقنماهای تزئینی است.

 

 

تابلو اعلانات

Back to Top

Template Design:aron Group